Bali Bohemia

Filipíny: Negros

Negros dýchá a voní cukrovou třtinou. S výrobou cukru je Negros spojený pevnou pupeční šňůrou. Kromě plantáží cukrové třtiny zde můžete vidět i historické lokomotivy, s jejichž pomocí byla úroda svážena. V říjnu Negros ožívá barevným festival maškar, který je, podobně jako v případě jiných filipínských svátků, pastvou pro objektivy fotoaparátů. Pro ty, kteří dávají přednost plážím, má Negros v nabídce hezké lokality na západním pobřeží.

Filipíny: Negros – ostrov cukru
Negros voní cukrovou třtinou. A jak praví jeden z místních billboardů, cukrová třtina to je Victorias. Téměř veškerá využitelná půda byla od poloviny devatenáctého století postupně přeměna na plantáže cukrové třtiny a z…
... celý článek
Filipíny průvodce: Siquijor – turistické zajímavosti Siquijoru
Ostrov Siquijor nazývali Španělé ostrovem ohně. Místo je známé díky existenci tradičních lečitelů a šamanů, ale jeho kouzlo spočívá I v jeho poloze mimo hlavní turistické trasy.
... celý článek
Filipíny průvodce: Negros – turistické zajímavosti Negrosu
Ostrov cukrové třtiny Negros leží mezi sousedními Cebu a Panay.Informace o regionu můžete získat v muzeu v Bacolodu, město samotné je však zajímavé především svým říjnovým festivalem Masskara.
... celý článek

Videa z oblasti Negros

Asean.cz - informace o zemích jihovýchodní Asie:
Barma/Myanmar, Brunej, Filipíny, Indonésie, Kambodža, Laos, Malajsie, Singapur, Thajsko, Vietnam, Východní Timor
filipiny.Asean.cz: Negros,
Filipíny © 2009 - 2019 Marten & Louis s.r.o.