{lang: 'cs'}
Národním leteckým dopravcem jsou Philippine airlines, aktivní roli hrají také nízkonákladové aerolinky Cebu Pacific. Dominujícím způsobem přepravy mezi jednotlivými ostrovy nadále zůstává lodní doprava, ale se stále širší a cenově výhodnější nabídkou narůstá konkurence ze strany leteckých přepravců.
Trajekty, jezdící mezi sousedními ostrovy, zůstávají stále nenahraditelné, ale na delší vzdálenosti, jako například mezi Manilou a Cebu, stojí letecká přeprava za vážnou úvahu. Kromě trajektů a velkých přepravních lodí pendlují na kratší vzdálenosti I vahadlové lodě. Zejména v období dešťů nejsou tradičně přeplněné filipínské lodě zcela bezpečné a důkazem je I poměrně černá statistika námořních katastrof na Filipínách. Specifický druh domácí přepravy představují jeepney, zrozené z amerických vojenských džípů zanechaných na Filipínách po druhé světové válce. Ve městě fungují jako taxíky, mimo města jezdí na kratší vzdálenosti. Podobně fungují I motorové tříkolky se sajdkou tricykly.
Na delší přepravu můžete využít dálkové autobusy, ve městech taxíky - někteří z řidičů odmítají zapnout taxametr a na ceně se musíte dohodnout předem.Hlavní město Manila má dobré autobusové spojení s mnoha provinciemi, autobusy však provozuje několik soukromých společností, a tak ve filipínském hlavním městě neexistuje centrální autobusové nádraží. Před odjezdem se vždy ubezpečte, odkud budete odjíždět. Veřejnou dopravu v Manile zastupuje nadzemní dráha.